Показать меню
Jaunumi

26 мар 22:36LV / autoceļš.lv ziņas

Bremžu sistēma automašīnā

Bremžu sistēma ir viena no sistēmām, kas nodrošina autovadītāja un pasažieru drošību. Tā sastāv no daudzām komplektējošām daļām, un viena no tām ir bremžu kluči.  

Kas ir bremžu kluči? Bremžu kluči ir viena no daudzajām detaļām, kas veido disku bremžu sistēmu. Kad tiek piespiests bremžu pedālis, bremžu kluči ar suportiem tiek piespiesti pie diska, kas griežas, tādējādi automašīna palēninās.  

Kādi ir to  galvenie elementi un funkcijas?  Šīm sastāvdaļām ir sviestmaizei līdzīga struktūra. Tie sastāv no šādām detaļām:  

• Bremžu kluča plāksne. Tā ir šīs automašīnas detaļas pamatne. Tā notur elementu suportā un pārvada siltumenerģiju uz blakus esošām komplektējošām daļām. 

• Frikcijas materiāls un starpslānis. Uz plāksnes pielīmētais frikcijas materiāls pielīp pie diska virsmas un liek ritenim apstāties. 

• Slāpētājs. Vairums bremžu kluču ir aprīkoti ar šo komplektējošo daļu. Tā var būt atspere, krāsa vai laka, folija vai tērauda loksne. To izmanto, lai samazinātu bremzēšanas laikā radīto troksni.  Kad ir pienācis laiks pārbaudīt bremžu klučus? Kad bremžu kluči tiek piespiesti pret disku, plānais frikcijas materiāla slānis nodilst.  Kādas ir bojātu bremžu kluču pazīmes? 

• Čīkstoņa bremzējot. Kad ir pienācis laiks nomainīt detaļas, bremzējot nodiluma indikators ir atbildīgs par čīkstošās skaņas radīšanu. 

• Metāliskas skrāpēšanās troksnis. Frikcijas materiāls var pilnībā nolietoties, un, nospiežot bremzes pedāli, plikā metāliskā plāksne saskaras ar disku, radot raksturīgu metālisku troksni. 

• Garāks bremzēšanas ceļš. Nodiluši bremžu kluči vairs nevar nodrošināt augstu bremzēšanas veiktspēju, un bremzēšanas ceļš kļūst garāks.  

Vai bremžu klučus var salabot? Bremžu kluči tiek uzskatīti par patērējamiem materiāliem, kas nozīmē, ka tos var tikai nomainīt. Tomēr piemērotu komplektējošo daļu atrašana nav problēma, jo daudzi autodaļu zīmoli piedāvā savus izstrādājumus. Populārākie ir Bosch, Wagner, Ferodo, ATE u.c.  

Euautodalas ir vadošais autodaļu veikals  

Ja automašīna sabojājas, euautodalas.lv ir veikals, kurā var iegādāties visu uzreiz: bremžu klučus, aizdedzes sveces, stikla tīrītāju slotiņas utt. Visām precēm ir detalizēti apraksti. Tādēļ jūs varēsiet salīdzināt to parametrus un cenas. Tomēr, ja rodas kādas problēmas, sazinieties ar mūsu klientu atbalsta dienestu: viņi palīdzēs jums izvēlēties autodaļas, veikt pasūtījumu un pēc iespējas ātrāk veikt pirkumus. 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Pievienot komentāru
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: